Малко е смешно обаче ако се абстрахираме за кратко от това каква съм и в кой профил за сапуни сте се се озовали, и човекът, и вещицата в мене много трудно си избират метла за двора.. За друго не съм капризна ама за тая работа съм толкова недоверчива и изискваща, че не бих искала да продавам метли и аз да съм си клиентка. Метлите по магазините за домашни потреби в последните 5 години преживяват много голям крах откакто са двойно по-тънки и не метат добре паднали джанки. Дори не ги размазват както трябва, че да се чудиш дирята на джанката оранжева ли е или по-скоро червена..
Из магазина
Това, което внесоха растенията в живота ми не може да бъде особено обяснено, защото е по-далеч от самата им лечебна природа. Научиха ме да бъда търпелива и да зная, че всяка година носи различни цветове и че без дъжд цветя няма. Всяко стръкче може да донесе грижа, но може и да донесе вехналост ако нямаме добра информация. Призивът ми е да я търсим, да се оглеждаме в отражения на реки и в сенки на изкласила царевица. Да имаме критично мислене и да не смятаме, че всичко, което лети се хваща и ние сме негови господари. И да имаме диви градини напук на идеята за стерилни почви, защото нашата работа е да запазим една екосистема, на която ни се струва екзотично, че понякога по нея стъпват вещици, а всъщност по нея стъпват и.. хора
Из блога

ТРУДЕН ИЗБОР
Малко е смешно обаче ако се абстрахираме за кратко от това каква съм и в кой профил за сапуни сте се се озовали, и човекът,

ПОКАНА ЗА ЩЪРКЕЛИ
В тихата походка на зимата Февруари успя да ме изненада с достойни за няколко разказа случки. Бутах кола в кал, хвръкна ни част от покрива

ПЛОЧА НА ДЕНЯ
Напълно възможно е напоследък да усещам избирането на плоча за започване на деня като съпровод на последвалите ми действия. Ако ще приготвяме шампоани може да

КОЛЕДА ПО ДИКЕНС
В разходките до битака ми е навик да се озъртам за някое старо издание на „Коледна Песен“ на Дикенс. Харесва ми тази история да можем

ОТНОШЕНИЕ В КУТИЯ
Признавам, че от време на време се чудя дали да има готови кутии тип подаръчен комплект, но после се сещам, че цялата ми енергия е

ДА СИ ОХЛЮВ
Чудя се какво е да си охлюв…Да си носиш къщата на рамо.Дали имотът ти поскъпва?Побира ли сърцето тиако е преголямо?Какво ли е да хапваш от